Росія поводить себе так, ніби тільки вона одноосібно вирішує питання по Сирії, - експерт

2016-08-26 06:04:00

Головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах, розповів у своїй новій статті про те, чому США зберігають мовчання щодо дій Росії по сирійській кризі, а також чому РФ активно взаємодіє з Іраном в дипломатичному ключі, що позначається і на військовому поприщі.

Перш за все, слід зазначити пасивність Пентагону і Держдепу в реакції на неузгоджені обстріли і атаки на деякі регіони, в яких дислокуються сили терористичних угруповань "Ісламська держава" і "Фронт ан-Нусра". РФ почала активно використовувати іранську базу "Хамедан" для цих цілей.

Цікаво, що Білий Дім утримується від коментарів з приводу заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу, що його країна знайшла точки дотику з американцями з військової співпраці в питанні Алеппо, з чого може слідувати, що адміністрація США фактично благословила російські бомбардування і дала "зелене світло" Москві на знищення вищезазначених терористичних організацій

Використання новою базою є відповіддю і апологією на турецьку базу "Інджірлік", де знаходяться ВВС США і Саудівської Аравії.

"Створення російської бази в Ірані несе чітке і ясне послання з метою підкреслити глибокі стратегічні відносини між Москвою і Тегераном, що слід розглядати як політичний крок, оскільки Росія вже має військову базу "Хмеймім" на півночі Сирії, від якої до Алеппо набагато ближче, і де є всі необхідні типи авіаційної техніки та боєприпаси ", - пише Фараджаллах.

Не відстає від "прямої дії" і російська дипломатія, наприклад недавній візит помічника міністра закордонних справ РФ Михайла Богданова в Тегеран, де він зустрівся зі своїм іранським колегою, а потім в Досі провів переговори із сирійською помірною опозицією і представниками руху "Хамас".

Цей простий факт є багатозначним кроком - МЗС Росії віддає перевагу Ірану, а не Ер-Ріяд, де знаходяться лідери помірної опозиції, для переговорів з її представниками.

По суті, США дали добро на дії альянсу Росія-Іран в Алеппо, де йде битва за подальшу долю Сирії. У разі позитивного результату для альянсу, опозиції доведеться йти на умови женевських переговорів - і соглашатся на контроль над важливими міністерствами - наприклад, оборони, внутрішніх справ і тд., Визнаючи Асада президентом.

У Туреччині теж відбуваються важливі для регіону події.

Після спроби перевороту в Туреччині стало помітно, що вимоги і амбіції Анкари в Сирії стали значно скромніше, сдувшійся від освіти буферної зони в Алеппо з вимогою відставки курдських сил з міста Манбідж, який ті недавно взяли під контроль. Анкара вимагає, щоб курди, виконавши свою місію по зачистці бойовиків ІГ повернулися в свої райони на схід від Євфрату. Однак ця вимога до цих пір не знайшла підтримки ні в США, ні в Росії. Навіть якщо це питання і буде обговорюватися, Анкарі це не обійдеться безкоштовно і доведеться йти на якісь поступки.

Главред "Украины по-арабски" Мохаммад Фараджаллах, специально для СЕГОДНЯ.ua.

Теги: Ближний Восток, Оппозиции, РФ, Хамедан, Мохаммад Фараджаллах
Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...