Еритрея

2012-06-11 16:40:00
Еритрея

Держава в Східній Африці на узбережжі Червоного моря.

Межує з Суданом на заході, Ефіопією на півдні і Джібуті на сході.

Чисельність населення - 4,9 млн чол., з них 50%-60% мусульман.

Державна мова – не має, переважає тигріні та арабська.

Столиця - Асмера.

Грошова одиниця - Накфа.

Державний устрій - президентська республіка.

Іслам в Еритреї

Населення Еритреї однаково розділене між християнськими (Православна Церква, Римо-католицькі та Лютеранські протестанти) і мусульманськими релігіями. Незважаючи на контрасти між мусульманськими і християнськими релігіями і потенціалом для конфлікту, релігійним групам вдається жити разом не ворогуючи. Невелика частина населення дотримується традиційних вірувань (анімалізм, фетишизм, культ предків і сил природи).Мусульмани сповідують іслам суннітського напрямку і складають більшість населення в прибережних районах, на західних і північних рівнинах і плато.

За конституцією 1997 р. в країні гарантована релігійна свобода, проте в 2002 р. уряд зажадав реєстрації релігійних груп, і під приводом реєстрації, оголосив поза законом усі релігії, крім чотирьох основних - ісламу, еритрейской православної церкви, євангельської (лютеранської) церкви Еритреї та римсько-католицької церкви. Численні інші групи, включаючи п'ятидесятників, свідків Єгови, ортодоксальних реформістів, почали переслідуватися, їх активісти були заслані в тюрми і піддані тортурам. Населення, однак, досить толерантне до інших релігій, за винятком п'ятидесятників і свідків Єгови.

Проте не зовсім праві деякі представники правозахисних кіл на Заході, які вважають, що в Еритреї йде тиск мусульман на християн з метою примусити останніх прийняти іслам. Безумовно, вищі щаблі соціальних сходів в Еритреї посідають мусульмани. Сама «релігійна проблема» виникла внаслідок того, що мусульманське населення не зовсім комфортно почувалося в християнській Ефіопії, у складі якої колишня італійська колонія Еритрея опинилася після Другої світової війни. Звичайно, солдатам-християнам в Еритрейскій армії не дозволяють читати Біблію, тоді як їх товариші по службі-мусульмани можуть читати Коран.

Проте нинішній режим в Асмері керується виключно політичними міркуваннями в умовах украй нестійкого співвідношення сил в регіоні, який змінюється. При цьому мусульмани теж відчувають на собі вплив несприятливої політичної кон'юнктури. Далеко не всім мусульманам до вподоби той факт, що військова повинність у країні поширюється і на жінок, оскільки це суперечить ісламській традиції. Під жорстким контролем в Еритреї знаходиться діяльність мусульманських місіонерів із країн Перської затоки.
У релігійній ситуації в Еритреї особливо рельєфно проявилися характерні риси світського націоналістичного режиму в традиційному східному, переважно мусульманському, суспільстві зі значним сегментом немусульманського населення. Такого роду режим де-факто не може обійтися без серйозного утиску прав однієї релігійної групи і значного їх обмеження для всіх віросповідань.

Теги: Афганистан, энергетика

Новини по темі

Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...