ЄСПЛ визнав дії спецназу в Беслані порушенням права на життя

ЄСПЛ визнав дії спецназу в Беслані порушенням права на життя

- bbc.com
2017-04-13 20:46:00

Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу, подану родичами дітей, які загинули або постраждали в бесланській трагедії 2004 року, а також тими, що вижили, але отримали поранення учасниками тих подій.

Суд погодився з думкою заявників, які стверджували, що російська влада порушила право їх родичів на життя (стаття 2 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод).

ЄСПЛ постановив, що російська влада не впоралися з обов'язком запобігти можливій загрозі життю людей, загиблих в результаті в Беслані. Крім того, суд визнав, що російська влада не зуміли спланувати штурм таким чином, щоб мінімізувати загрозу життю заручників.

Також ЄСПЛ визнав надмірною застосування сили російським спецназом і військовими та визнав, що російська влада не змогли забезпечити ефективне розслідування інциденту.

Таким чином, суд задовольнив скаргу заявників за всіма пунктами, які стосуються порушення права їх родичів на життя. Деякі заявники скаржилися також на порушення статті 13 ЄКПЛ (право на ефективний засіб правового захисту), але цю частину скарги ЄСПЛ відхилив.

У своєму рішенні суд відмовився стягнути з Росії на користь заявників матеріальні збитки, але зобов'язав Росію виплатити їм компенсацію моральної шкоди на загальну суму 3 млн євро.

Суд стягнув з Росії по 10 тисяч євро на користь родичів кожної загиблої людини, по сім тисяч на користь кожного, який отримав важкі поранення, по п'ять тисяч на користь людей, які отримали поранення середнього ступеня тяжкості, і по три тисячі легко пораненим.

Теги: Россия, Европейский суд по правам человека, Беслан, трагедия, жертвы
Читайте по теме
Інші матеріали розділу
Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...