Ердоган переміг на референдумі, але втратив прихильників у великих містах

Ердоган переміг на референдумі, але втратив прихильників у великих містах

За даними Вищої виборчої ради Туреччини, "за" проголосували 51,4% тих, хто прийшов на дільниці, проти - 48,6%
2017-04-17 20:21:00

У Туреччині в понеділок почалася нова епоха. З незначною перевагою президент Ердоган переміг на референдумі, і тепер на зміну парламентської форми правління в країні прийде суперпрезидентська. Хоча перемога прихильників реформ була далеко не переконливою. За даними Вищої виборчої ради Туреччини, "за" проголосували 51,4% тих, хто прийшов на дільниці, проти - 48,6%.

Туреччина і без того була країною розділеної, однак після агіткампанії, яка відбулася перед референдуму і проходила в умовах надзвичайного стану, розбрати тільки посилилися. Противники зміни конституції скаржилися на нечесне суперництво і обмеження доступу в ефір національних ЗМІ, і така непевна перемога їх суперників лише розлютила їх ще більше.

Заяви про серйозні порушення під час підбиття підсумків референдуму, що зачіпають близько двох мільйонів голосів, кидають тінь на легітимність результатів і поляризують ще більше і без того поділене суспільство. У районі Бешикташ в Стамбулі, де 83% на референдумі висловилися проти, на вулиці вийшли сотні людей. Учасники акції вимагали відставки уряду, заявляючи про фальсифікації на голосуванні і закликаючи своїх земляків приєднатися до протестів. Крім жителів Стамбула проти були жителі столиці Анкари і Ізміра. Ніколи ще за 14 років правління Партії справедливості розвитку більшість в цих трьох містах не голосувала проти президента Ердогана або його ініціатив.

У цих трьох містах проживає чверть населення Туреччини. Тут результати голосування трактуються як сигнал міського населення президенту: нас не переконали ваші аргументи.

Багато в Туреччині переконані, що перемога Ердогана може стати для нього пірровою; політичні втрати від кампанії напередодні референдуму і невпевнена перемога в ньому можуть в кінцевому рахунку бути настільки руйнівними, що виявляться рівносильними поразки.

Теги: Эрдоган, президент, Полномочия, референдум, Голосования, Турция, голосование
Інші матеріали розділу
Новости партнеров
Loading...
Join
загрузка...
Ищите нас в соцсетях
Join
загрузка...